road-to-twinning-logo

COVID-19 sırasında, JCI Bahcesehir olarak, Zoom’da Dünya’nın dört bir yanındaki JCI şubeleri ile buluşarak işbirliği yapmayı planladık. İlk hedefimiz bu şubelerle birbirimizi tanımak. Onların deneyimlerini, kültürlerini ve ülkeleri hakkında daha detaylı bilgileri öğrenmek istiyoruz. Buluştuğumuz şubelerle karşılıklı olarak projelerimizi paylaştıktan sonra ortak proje ve etkinliğe karar veriyoruz. Ortak etkinlikler düzenledikten sonra, şubeler arası performansları ve iletişimi değerlendiriyoruz. Eğer şubeler, iyi bir uyum içerisinde ve birbirlerini sevmişlerse twinning gündeme gelebilmektedir.

Genel olarak şubeler, fizibilite çalışması olmaksızın twinning anlaşmaları imzalamaktadır. Bu proje, işbirliğini test ederek muhtemel twinning anlaşmasının fizibilitesini sağlamaktadır.

4 bölgeden 21 şube ile şu ana işbirliği içerisindeyiz:

Asya Pasifik: Filipinler (JCI Womandaue, JCI Kadayawan), Moğolistan (JCI Capital), Endonezya (JCI Medan), Bangladeş (JCI Dhaka North); Malezya (JCI United Penang)

Avrupa: Romanya (JCI Bucuresti), Letonya (JCI Riga), Estonya (JCI Toompea); Litvanya (JCI Kaunas), Belçika (JCI Hasselt), Ukrayna (JCI Stars)

Orta Doğu ve Afrika: Tunus (JCI Nadhour); Gana (JCI Dansoman); Nijerya (JCI Benin Metro)

Amerika: Dominik Cumhuriyeti (JCI 80 Inc), Ekvador (Perla Del Pacifico), Bolivya (JCI Tunari), Brezilya (JCI Passo Fundo), Panama (JCI Metropolitano)